• Latviešu valoda
  • English
  • Eesti keel

Skrīveros sākušies biedrības “Skaņumāja” rīkotie Tradicionālo instrumentu spēles tālmācības kursi

vijoles

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu jau trešo reizi Skrīveros sākušies biedrības “Skaņumāja” rīkotie Tradicionālo instrumentu spēles tālmācības kursi. Pieredzējušu tautas mūzikas spēlmaņu un pasniedzēju vadībā interesenti bez iepriekšējām instrumentu spēles zināšanām apgūst vijoles, cimboles, ermoņikas “hromka” un cītaru spēles prasmes.

Ņemot vērā pieaugošo interesi par šo un vēl citu tradicionālo instrumentu apguves iespējām, biedrība “Skaņumāja” centīsies piesaistīt līdzekļus programmas turpināšanai arī 2016.gadā. Aicinām interesentus iesūtīt pieteikumus, norādot vēlamos instrumentus, turpmāko kursu programmu sagatavošanai!

Tālmācības kurss ilgst vienu semestri ar četriem intensīviem nedēļas nogales mācību semināriem un apmācāmo individuālu darbu starplaikos. Semināru laikā apmācāmie apgūst instrumenta spēli nelielās grupās, kā arī tiek nodrošināti ar mūzikas materiāliem, vingrinājumiem un metodiskajiem ieteikumiem patstāvīgajam darbam semināru starplaikos. Līdztekus tam, apmācāmie tiek iepazīstināti ar tradicionālās muzicēšanas vēsturi, repertuāra avotiem, aranžēšanas pamatiem, utt. Mācību semināri notiek reizi mēnesī, no piektdienas vakara līdz svētdienai Skrīveru mūzikas skolas telpās (Andreja Upīša ielā 1).

Tradicionālo instrumentu spēles tālmācības kursi ir mūžizglītības projekts. Dalībai apmācībā var pieteikties pieaugušie un jaunieši no 16 gadu vecuma. Iepriekšējas mūzikas zināšanas nav nepieciešamas, savs instruments ir vēlams, bet daļu interesentu ir iespējams nodrošināt ar rīkotāju rīcībā esošajiem. Interesenti var pieteikties apgūt vijoles (grupās ar un bez priekšzināšanām), mandolīnas, cimboles, cītaru, cītarkokles (caurspēlējamās cītaras), bubyna (tamburīna) un dažādu tipu ermoņiku (“Ieviņas”, “hromkas”, Pēterburgas, Vīnes tipa), kā arī citu instrumentu spēli.

Interesenti tiek lūgti iesūtīt pieteikuma anketas elektroniski:
biedriba@muzikanti.lv,

vai pa pastu biedrībai „Skaņumāja”
„Krapes”,
Krapes pagasts, Ogres novads,
LV-5012.

 

Rīkotāji izskatīs visus pieteikumus to saņemšanas secībā un personīgi sazināsies ar katru pretendentu.

Sīkāka informācija par pieteikšanos un projektu kopumā – projekta koordinatore Sandra Lipska 65055059; 26162146; biedrība@muzikanti.lv

Instrumentu spēles kursi

E-Grāmatas

Hāgenskalna muzikanti

Dzīvā mūzika