• Latviešu valoda
  • English
  • Eesti keel

Folkloras deju un mūzikas festivāls Pa Pēteriem

No 27.līdz 29.jūnijam Saldū un Rīgā izskanēs ceturtais starptautiskais Folkloras deju un mūzikas festivāls Pa Pēteriem. Festivāls piedāvā iepazīt un izbaudīt latviešu un cittautu horeogrāfiskās folkloras bagātību – rotaļas, rotaļdejas, pāru un daudzpāru dejas, kadriļas. Rīkotāju pieredze liecina, ka šis žanrs, ir interesants un aizraujošs arī mūsdienu skatītājam.

pp


Visai skopie Pēterdienas tradīciju apraksti liecina, ka tā jāaizvada priecājoties un dejojot. Tieši to piedāvā festivāls Pa Pēteriem – tā iniciatori, Latvijas Universitātes folkloras deju kopa Dandari un labākie Latvijas un kaimiņzemju tradicionālo deju pratēji. Par īpašo, tikai Kurzemei raksturīgo piesitienu rūpēsies Saldus folkloras kopa Medainis. Kopīgo un atšķirīgo latviešu un igauņu deju mantojumā un tā pasniegšanas manierē, lietuviešu sutartiņu dejošanu, poļu obereka dzīvās tradīcijas un vēl daudz citu saistošu lietu varēsiet vērot vairākos festivāla koncertos, meistarklasēs un deju vakaros – sadancošanās.

Festivāla dalībnieki:
LU deju folkloras kopa Dandari,
Saldus folkloras kopa Medainis,
Tallinas folkloras klubs, ansamblis Leigarid, Igaunija
Kauņas P.Stuļgas lietuviešu tautas mūzikas instrumentu muzeja sutartiņu grupa Kadujo, Lietuva
Varēnas kultūros centra folkloras ansamblis Žeiria un Jauniešu folkloras ansamblis Šalciniuosna, Lietuva
Tautas mūzikas kapela Trzy Cvierci, Polija

Festivāla norise:
27.jūnijs, piektdiena, Saldus.
17.00-19.00 Ieskaņu un labdarības koncerti pilsētā un novadā.

28.jūnijs, sestdiena, Saldus.
11.00-13.00 seminārs par tradicionālo deju un mūzikas apguvi un izmantošanu mūsdienu kultūrvidē. (JIC „Šķūnis”, Lielā iela 3)
14.00-17.00 Deju meistarklases. Grupas māca savas zemes/reģiona dažādus raksturīgus folkloras deju paraugus (BJC, Lielā iela 3b)
19.00 – 21.30 Folkloras mūzikas un deju koncerts. Pēc koncerta – sadancošana. (Kalpaka laukumā, lietus gadījumā BJC, Lielā iela 3b)

29.jūnijs, Pēterdiena, Rīga
12.00-17.00 uzstāšanās LIDO atpūtas centrā.
Grupu individuālās mūzikas un deju programmas

Festivālu atbalsta Mūžizglītības programma „Grundtvig partnerības”, Valsts kultūrkapitāla fonds, Saldus pilsētas dome un LIDO atpūtas centrs.

Instrumentu spēles kursi

E-Grāmatas

Hāgenskalna muzikanti

Dzīvā mūzika