• Latviešu valoda
  • English
  • Eesti keel

Tautas mūzikas festivāls “Dzīvā mūzika 2018”. Kokļu spēles svētki

Instrumentālās muzicēšanas tradīciju pārmantošanas projekta, tautas mūzikas festivāla “Dzīvā mūzika” pasākumi notiek no 19. līdz 21.oktobrim Limbažos un Rīgā. Festivāls “Dzīvā mūzika”, kā ierasts, oktobra beigās aicina pārlūkot instrumentu spēles tradīcijas un par šī gada tēmu izraudzījies kokles spēli. Nacionālā simbola statusu ieguvušais tautas instruments Latvijas simtgades gadā nav palicis bez ievērības. Arī “Dzīvā mūzika” vēlas dot savu artavu kokļu daudzināšanā un festivāla koncertos un meistarklasēs piedāvā atskatīties, kādas izmaiņas šis arhaiskais instruments piedzīvojis pēdējo simts gadu laikā. Kādu jaunu spēles tradīciju un instrumentu rašanos tas ir rosinājis un kā šie procesi – gan tradīcijas izmaiņas, gan seno instrumentu atdzimšana ir noritējusi pie mums un kaimiņu zemēs, kas arī sevi pieskaita Baltijas kokļu spēles reģionam.

Tautas mūzikas festivāla “Dzīvā mūzika” ietvaros notiekošos pasākumus aicināts apmeklēt ikviens interesents. Ieeja koncertos un meistarklasēs – bez maksas.

Festivālu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un biedrība “Skaņumāja”. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Valsts meži un Limbažu novada dome.

Festivāla programma

19.oktobrī  Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12, Rīgā

19.00 festivāla ieskaņu pasākums – tradicionālo deju vakars kokļu mūzikas pavadībā. Piedalās koklētāji un dancotāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

20.oktobrī Limbažu novada domes zālē, Rīgas ielā 16, Limbažos

18.00 Svētku koncerts “Koklēdamis, spēlēdamis”

21.oktobrī Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12, Rīgā

12.00 Lekcijas un meistarklases. Vada Aušra Butkauskienė (Birži), Gaļina Lobkova (Sanktpēterburga), Laura Lukenskiene (Kauņa), Tuule Kann (Tallina), Ansis Jansons un Ilmārs Pumpurs (Rīga)

17.00 Kokļu mūzikas koncerts

Festivālā piedalās  Ansis Jansons un kokļu spēles studija «Kokļu mežs» (Rīga),  koklētāju ansamblis «Accorda» (Valmiera), Valters Reiznieks un grupa «Ziemeļmala» (Limbaži), «Skaņumājas muzikanti» (Krape), Tulle Kaan, Karmen Juhkam, Laura Lehto (Igaunija), Laura Lukenskiene, Aušra Butkauskienė  (Lietuva), Gaļina Lobkova (Krievija).

«Dzīvā mūzika 2017». Ermoņiku mūzikas svētki

22264670_1539015439492402_791219718_n

Tautas mūzikas festivāls “Dzīvā mūzika” šogad atkal ir pievērsies ermoņiku spēlei. Lai pavērotu un pārrunātu, kas jauns paveikts dažādo Latvijas ermoņiku spēles tradīciju uzturēšanai un tālāk nodošanai. Lai tuvāk iepazītos ar citu tautu plēšu instrumentu spēles tradīcijām un modes tendencēm. Jau kopš 19.gadsimta šie parocīgie un skanīgie instrumenti ieņem nozīmīgu vietu latviešu un kaimiņu tautu muzicēšanas tradīcijās. Ermoņikas spēlmanis ir neiztrūkstošs ģimenes godu, tirgu, talku, ballīšu un vakarēšanu dalībnieks. Ermoņikas kā lielākā bagātība un labākais draugs pavadīja spēlmani līksmībā, ikdienas darbos un svešumā klīstot.

Latvijā spēlēto Vidzemes Ieviņu, krievu hromku, Pēterburgas un Vīnes ermoņiku skaņas dzirdēsiet gan muzikantu vecmeistaru, gan jauno tautas mūzikas draugu sniegumā. Izcili mūziķi un tradīciju pārzinātāji stāstīs par ermoņiku atdzimšanu Igaunijā un Lietuvā, kā arī mūsdienu ermoņiku spēli Dienvideiropas mūzikas kultūrā.

Festivālu rīko biedrība “Skaņumāja” un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kocēnu novada dome.

Programma
27.oktobrī Rīgā, Krāsotāju ielā 12, Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”
20.00 festivāla ieskaņu pasākums Bal Trad – tradicionālo deju vakars ar ermoņiku spēlmaņiem un grupām. (piedalās festivāla ārvalstu viesi un “Skaņumājas muzikanti”)
28.oktobrī Kocēnu kultūras namā, Alejas ielā 3, Kocēnos
17.00 Svētku koncerts Zem jaukām ermoņikas skaņām
29.oktobrī Rīgā, Krāsotāju ielā 12, Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”
12.00 Meistarklases – ermoņiku spēles demonstrējumi
16.00 Ermoņiku mūzikas koncerts

Piedalās
Laurent Geoffroy (Francija)
«Heino Tartes ja sbrand» (Igaunija)
«Kauno bandonija» (Lietuva)
Alberts Mednis (Līvbērze)
Valdis Andersons un kapela “Ieviņa” (Tūja)
Oskars Patjanko (Rīga)
Līga Tīsiņa un «Ķekavas muzikanti»
«Salnavas danču muzikanti» (Salnava)
Pēteris Justs (Dekšāres)
Ilmārs Pumpurs un “Skaņumājas muzikanti”

 

 

“Mandolīnu mūzikas svētki” Ogres novadā un Rīgā

2015.gada 7.un 8.novembris

Tautas instrumentu spēles mīļotāji un speciālisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas šoruden, 7.un 8.novembrī tiksies pirmajos “Mandolīnu mūzikas svētkos”. Koncertos Ogresgala tautas namā un centrā “Koka Rīga” apmeklētāji varēs izbaudīt mandolīnu mūzikas niansēto skaņu pasauli, bet meistarklasēs apgūt un papildināt instrumenta spēles un ansambļa muzicēšanas prasmes.

Mandolīna ir instruments ar plašām muzikālajām iespējām, kas atradis vietu gan klasiskajā, gan populārajā, gan arī daudzu pasaules zemju tautas mūzikā. Savulaik daudz spēlēta arī mūsu zemē un šobrīd, pateicoties tautas mūzikas entuziastu ieguldītajam darbam, atgūst zaudēto popularitāti.

Baltijas un citu Eiropas tautu mūziku, kā arī mandolīnu “ziedu laiku” – 20.gadsimta sākuma populārās melodijas mandolīnu mūzikas svētkos atskaņos Zarasu mandolīnu ansamblis (Lietuva), ansamblis “Mooste mandoliinid” (Igaunija), folkloras kopa “Tarkšķi”, Rīgas mandolīnu orķestris un biedrības “Skaņumāja”ansamblis “Magdalēna”.

Svētki ir Tradicionālo instrumentu spēles pārmantošanas projekta “Dzīvā mūzika” gadskārtējais pasākums, ko rīko biedrība “Skaņumāja” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. Svētkus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ogres novada Kultūras centrs un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Svētku norises:
Sestdien, 7.novembrī,
Ogresgala tautas namā, Bumbieru ielā 9, Ogresgalā
18.00. mandolīnu mūzikas koncerts – “Muzikālā kafejnīca”
Ieeja bez maksas

Svētdien, 8.novembrī
Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12, Rīgā
Vēsturisko fotogrāfiju un instrumentu izstāde
12.00. Instrumentu un ansambļa spēles meistarklases Mandolīnas spēle iesācējiem un pratējiem, darbs ar ansambli. Nodarbības vada Ilmārs Pumpurs, Gintaras Andrijauskas (Lietuva), Krista un Raivo Sildojas (Igaunija).
Ieeja bez maksas
16.00. Mandolīnu mūzikas koncerts
Ieeja 1 EUR

Instrumentu spēles kursi

E-Grāmatas

Hāgenskalna muzikanti

Dzīvā mūzika