• Latviešu valoda
  • English
  • Eesti keel

Otrais Ieviņa ermoņiku spēlmaņu saiets

Viena no savdabīgākajām Vidzemes muzikālajām tradīcijām – Ieviņa ermoņiku spēle, vēl nesen šķita teju izzudusi. Tomēr, pateicoties dažu tautas mūzikas entuziastu ieguldījumam un biedrības “Skaņumāja” veikumam, savdabīgajam vietējo meistaru būvētajam instrumentam ir cerības atgūt nepelnīti zaudēto vietu mūsu mūzikas dzīvē.

Šī gada 16.un 17.jūlijā Valkas novadā ermoņiku spēles vecmeistari un tradīcijas mantinieki – jaunie spēlmaņi tiksies Otrajā Ieviņa ermoņiku spēlmaņu saietā.

Sestdien 16.jūlijā plkst. 17.00 svētkus ieskandinās koncerts Kārķu estrādē – Dabas koncertzālē, kur muzicēs Valdis Andersons un kapela “Ieviņas”, kapela “Hāgenskalna muzikanti”, Oskara Patjanko kapela, Līga Tīsiņa un Ķekavas Ieviņu draugi, kā arī spēlmaņi Juris Golvers, Juris Dūmiņš, Varis Auziņš, Ilona Dzērve, Arnis Ābelīte un Rūta Lūse. Pēc koncerta līdz pusnaktij muzicēšanu retro noskaņās turpinās zaļumballe ar kapelu “Hāgenskalna muzikanti”.

Svētdien 17.jūlijā no plkst. 11.00 interesenti aicināti uz Ērģemes pagasta Lejaskukriem, kur Valmieras muzeja speciālists Alberts Rokpelnis stāstīs par ieviņu ziedu laiku mūzikas repertuāru, Oskars Patjanko piedāvās iepazīties un pilnveidot ermoņikas spēles prasmes, kā arī būs iespēja spēlmaņiem un meistariem, kam ir pieredze ermoņiku labošanā, dalīties ar savām prasmēm un atklājumiem.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valkas novads, biedrība “Ugunspuķe”, Valmiermuižas alus.

Tradicionālo instrumentu spēles kursu 2016. gada pavasaras sesijas dalībnieku koncerts Skrīveros

Jau ceturto sezonu ļaudis no visām Latvijas malām pulcējas Skrīveros, lai nedēļas nogalēs apgūtu tautas instrumentu spēli. Jau ceturto reizi kursu dalībnieki demonstrēs apgūtās prasmes atklātā koncertā. Un vairs ne pirmo reizi dalībnieku pulkā arī pašu novada ļaudis.

Vijoles, mandolīnas, ermoņiku un bases spēli kursantu sniegumā, ansambļu saspēli, kā arī pasniedzēju un koncerta viesu – vijolnieka Jurģa Ukrina un kapelas “Hāgenskalna muzikanti” priekšnesumus varēsit baudīt kursu noslēguma koncertā „Saspēlēsim?” š.g. 9.aprīlī plkst. 18.00 Skrīveru kultūras namā.

Tradicionālo instrumentu spēles kursus pieaugušajiem rīko biedrība “Skaņumāja” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Nacionālā kultūras centra un Skrīveru domes atbalstu. Ja arī jūs vēlaties pievienoties spēlmaņu pulkam, meklējiet informāciju par nākamajiem kursiem biedrības mājaslapā www.muzikanti.lv.

Akcija "Satiec savu meistaru"

Tautas mūzikas koncerts “Saspēlēsim?” Krapes tautas namā 
2015.gada 12.decembrī

Tradicionālo instrumentu spēles tālmācības kursi 2016.

Ar audzēkņu koncertu “Saspēlēsim?” Ogres novada Krapes tautas nama mājīgajās telpās noslēgsies jau trešie biedrības “Skaņumāja” rīkotie tautas instrumentu spēles kursi. Daudziem kursu dalībniekiem šī būs pirmā skatuves pieredze un instrumenta spēles pieredze vispār. Neraugoties uz to, nu jau tradicionālās kursu noslēguma koncertu programmas veidojas daudzveidīgas un atraktīvas, un gūst arvien plašāku klausītāju interesi.

rudens2015-afisa-web

Tradicionālo instrumentu spēles tālmācības kursi piedāvā muzicēšanas prasmju apguves iespējas pieaugušajiem, kam iepriekš nav bijusi iespēja mācīties instrumentu spēli vai kas vēlas papildināt tradicionālās mūzikas un instrumentu spēles prasmes un kuru intereses esošā izglītības sistēma praktiski nevar nodrošināt. Četrās nedēļas nogalēs intensīvi strādājot, kursu dalībnieki apgūst izvēlētā instrumenta spēles pamatus, gūst priekšstatu par muzicēšanas tradīcijām, mācās kapelu muzicēšanai raksturīgo repertuāru un kopmuzicēšanas prasmes. Kursu piedāvājumā līdzās labāk zināmiem instrumentiem – vijolēm, mandolīnām, koklēm un akordu cītarām, tikuši iekļauti unikāli vietējās tradīcijas instrumenti – cimboles, pogu cītaras, cītarkokles, Ieviņa ermoņikas u.c. – sniedzot nozīmīgu ieguldījumu tradicionālās mūzikas daudzveidības saglabāšanā. Mūžizglītības projektu atbalsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Arī 2016.gadā tautas mūzikas interesenti un ikviens, kas jūt aicinājumu iemācīties kāda instrumenta spēli, ir aicināti pieteikties biedrības “Skaņumāja” tradicionālo instrumentu spēles kursos. Jaunas zināšanas un pieredze, domubiedru atbalsts un ne ar ko nesalīdzināmās sajūtas, ko sniedz mūzikas instrumenta spēle, būs jūsu neatņemamais ieguvums.

Interesenti tiek lūgti iesūtīt pieteikuma anketas elektroniski:
biedriba@muzikanti.lv,
vai pa pastu biedrībai „Skaņumāja”
„Krapes”,
Krapes pagasts, Ogres novads,
LV-5012.

Sīkāka informācija par pieteikšanos un projektu kopumā – projekta koordinatore Sandra Lipska, tālr. 26162146; biedrība@muzikanti.lv

Instrumentu spēles kursi

Hāgenskalna muzikanti

Dzīvā mūzika

Pa Pēteriem